FAQ lub 

Pytania i odpowiedzi

Masz jakieś pytania? Jeśli tak, prawie na pewno odpowiadamy na nie poniżej.

Dla młodych

Jak można do Was dołączyć?

Na samym dole tej strony znajdziesz formularz zgłoszeniowy. ?

Czy jeśli wyślę zgłoszenie przez stronę to znajdziecie mi pracę/wolontariat?

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz od nas maila z prośbą o stworzenie CV w naszym formacie. Po podesłaniu nam go trafisz do bazy osób, którym podsyłamy oferty pracy i wolontariatu. W idealnym świecie od razu znalazłybyśmy coś dla Ciebie, ale w rzeczywistości może nam to zająć trochę czasu, bo jest to uzależnione od zapotrzebowania firm i organizacji.

Co mogę zrobić żeby szybciej dostać ofertę pracy lub wolontariatu?

CV, które dokładnie opisują umiejętności, doświadczenie oraz osobowość działają o wiele lepiej. Ważny jest też brak literówek, błędów ortograficznych oraz 125 rodzajów emoji (choć wiadomo, czasem emoji wyrazi więcej niż tysiąc słów!). Obecnie wiele firm i organizacji szuka osób otwartych na rozwój, chcących się uczyć i pogłębiać wiedzę w danych dziedzinach oraz prawdziwie zainteresowanych daną branżą – jeśli pokażesz to w swoim CV, drzwi staną przed Tobą otworem. ✌️

Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, dobrą ścieżką do znalezienia pierwszej pracy może też być dla Ciebie wolontariat lub doradztwo zawodowe.

Ile to wszystko kosztuje?

Nasza główna usługa – łączenie młodych osób z firmami i organizacjami, jest całkowicie darmowa. Wypełniając formularz na stronie Ognia, dołączasz do bazy młodych, którym przesyłamy oferty.

Pozostałe usługi (doradztwo zawodowe, wspólne pisanie idealnego CV) są płatne, choć ich cenę dogadujemy indywidualnie, zgodnie z Waszymi możliwościami ✌️

Kogo szukacie? Jakie branże, zawody są dla Was okej?

Nie ograniczamy się do określonych zawodów czy branży. Szukamy młodych osób, które chcą działać – niezależnie od tego, czy są grafikami z siedmioletnim doświadczeniem, czy dopiero skończyli liceum i chcą odbyć pierwszy wolontariat lub znaleźć pierwszą pracę.

Wiele firm i organizacji szuka zarówno osób mających doświadczenie w pracy w konkretnym zawodzie lub branży, jak i tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę i mogą zostać np. osobą ogarniającą wiele rzeczy naraz, będąc asystentem/asystentką projektów, czy wspierając różne przedsięwzięcia swoją mocą i energią. ?

Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat. Czy mogę do Was dołączyć?

Tak! Jak najbardziej. Nie mamy żadnego ograniczenia związanego z wiekiem. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 18 lat, po prostu podeślij nam podpisaną przez rodzica zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Wzór zgody znajdziesz tutaj. ?

Na Waszej stronie nie widzę żadnych ofert pracy czy wolontariatu…

Ogień sieciuje partnerskie firmy i organizacje z młodymi osobami. Na naszej stronie nie znajdziesz ofert z LinkedIna czy Pracuj.pl – każdego i każdą z Was indywidualnie łączymy z danym pracodawcą bazując na potrzebach obu stron. ?

W jakich miastach działacie?

Ogień łączy osoby z całej Polski. Chcemy by młode osoby niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania mogły znaleźć fajną pracę lub odbyć ciekawy staż czy wolontariat. Dlatego promujemy też pracę zdalną oraz pytamy Was w formularzu o chęć przeprowadzki.

W naszej bazie mamy osoby zarówno z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Poznania, jak i z Oleśnicy, Rawicza, Zakrzewia, czy Strzegomia. Osobiście mieszkamy w Warszawie (Jvlia) i Poznaniu (Weronika), ale można nas również czasem spotkać w innych miastach ?

Nie mam żadnego maila od Was po wysłaniu formularza…

Koniecznie sprawdź folder SPAM lub “oferty” w Gmailu, ale jeśli nadal nie możesz go znaleźć, napisz na hej@agencjaogien.pl ?

Co rozumiecie przez doradztwo zawodowe?

To indywidualne sesje edukacyjno-doradcze dla osób, które chcą wspólnie zastanowić się nad tym, jakie mają możliwości rozwoju, znalezienia pracy lub w ogóle pomysłu na siebie. Rozmawiamy na nich o Twoich potrzebach i wyzwaniach i tworzymy Twój dalszy plan działania. Taka sesja to około 45 minut rozmowy i kilkanaście na zebranie przez nas masy linków i protipów, które później wysyłamy Ci w mailu jako pożywkę dla mózgu ?

Czy możecie pomóc mi znaleźć pracę dorywczą, wakacyjną lub zdalną?

Tak! W naszej bazie mamy oferty nie tylko z dużych miast. Umożliwiamy również zdobycie pracy zdalnej, dorywczej lub wakacyjnej. Damy Ci znać, gdy w naszej bazie pojawi się oferta dostosowana do Twoich potrzeb, zainteresowań i umiejętności. ?

Czy mogę do was dołączyć jeśli nie mam jeszcze doświadczenia?

Tak, jak najbardziej. Ogień poszukuje zarówno osób mających doświadczenie w określonych branżach, jak i tych, którzy jeszcze nia mają pomysłu na siebie i chcą zdobyć pierwsze doświadczenie pracując lub odbywając staż / wolontariat w danej firmie czy organizacji. ?

Jeśli czujesz jednak, że potrzebujesz jeszcze wsparcia w wymyśleniu własnej ścieżki oraz zaplanowaniu tego, jak to doświadczenie możesz zdobyć, zachęcamy Cię do skorzystania z sesji doradztwa zawodowego – po niej będzie już z górki!

Dla firm & NGO

Jak można nawiązać z Wami współpracę?

Na samym dole podstrony “Dla firm & NGO” znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Po jego otrzymaniu odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy Ci naszą ofertę. ?

Czy będę musiał/a za to zapłacić?

Nasze usługi dla firm są płatne. Po skontaktowaniu się z nami otrzymasz indywidualną ofertę.

Organizacje pozarządowe wspieramy nieodpłatnie, za wyjątkiem tych o wyjątkowo wysokim zapotrzebowaniu – w takich przypadkach ustalamy szczegóły indywidualnie. ☎️

Moja organizacja ma bardzo mały budżet. Czy możemy jakoś nawiązać współpracę?

Napisz do nas – zobaczymy, co możemy razem zrobić. ✌️

Gdzie znajdujecie młodych, którzy do Was dołączają?

Nasza społeczność powstaje głównie dzięki mediom społecznościowym i samopolecającej się, istniejącej już społeczności, którą zapoczątkowałyśmy razem z naszymi ambasadorami i ambasadorkami. To dlatego mamy dostęp do tych młodych ludzi, do których nie potrafią dotrzeć inne agencje.

PS Młodzi z naszej bazy to wyjątkowo zmotywowane, ciekawe osoby z całej Polski ?

Czy weryfikujecie jakoś kandydatów i kandydatki?

Przedstawimy Ci wyłącznie osoby, które zweryfikowałyśmy już mailowo i telefonicznie oraz wstępnie dopasowałyśmy do kultury Twojej organizacji. Bez obaw – nie zajmuje się tym bot tylko my – dwie żywe osoby z doświadczeniem w rekrutacji. ?

Co jeśli nie jestem zadowolony/a po rozmowie z osobą od Was?

W 90% przypadków zaproponujemy Ci inną osobę. Choć zawsze dokładamy wszelkich starań, by osoba odpowiadała potrzebom Twojej organizacji, rozumiemy, że czasem rozmowa to weryfikuje. Na szczęście dopiero po rozmowie dajesz nam znać, czy decydujesz się na współpracę z danym kandydatem/kandydatką i pokrywasz koszt naszych usług. Jeśli nie zdecydujesz się na współpracę, za nic nie zapłacisz. ?

Co to znaczy, że jesteście agencją młodych? W jakim wieku są Ci ludzie?

Mówimy tak, ponieważ celem Agencji Ogień jest przede wszystkim wspieranie pokolenia Y i Z w znalezieniu dobrej pracy lub wolontariatu.

W naszej bazie znajdziesz jednak zarówno osoby, które już ukończyły studia lub mają kilkuletnie doświadczenie zawodowe, jak i bardzo zmotywowanych młodych ludzi w wieku licealnym szukających miejsca, które pomoże im się rozwinąć. ?

Czy działacie tylko na terenie Warszawy i Poznania?

Nie! Agencja Ogień sieciuje osoby z całej Polski. Chcemy, by młode osoby, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, mogły znaleźć fajną pracę, ciekawy staż czy wolontariat. W naszej bazie znajdziesz potencjalnych pracowników/wolontariuszy zarówno z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Poznania, jak i z Oleśnicy, Rawicza, Zakrzewia, czy Strzegomia. Osobiście mieszkamy w Warszawie (Jvlia) i Poznaniu (Weronika), ale można nas również czasem spotkać w innych miastach ?

Czy znajdę u Was też osobę do pracy zdalnej?

Tak! Młodzi ludzie są na nią bardzo otwarci. Poza tym bardzo zależy nam na tym, żeby dać szansę osobom z mniejszych miast lub tym, dla których przemieszczenie się (np. ze względów zdrowotnych) jest utrudnione. ?

Jakie inne usługi oferujecie? Czy organizujecie warsztaty, prelekcje, wydarzenia?

Wiemy, że młode pokolenie na wielu pracodawcach wywiera wrażenie trudnego w obsłudze. To dlatego uczymy jak najlepiej z nim współpracować, korzystając z doświadczenia z pracy z setkami młodych ludzi w różnych branżach. Co musisz im dać? Co oni mogą dać Tobie? Dlaczego warto w nich inwestować? Na te pytania odpowiadamy szytymi na miarę szkoleniami, konsulacjami, warsztatami lub prelekcją – w zależności od Twoich potrzeb. Koszt ustalamy indywidualnie, bo zależy on od zakresu tematycznego, formy przekazywania wiedzy i ilości odbiorców. Daj znać, czego potrzebujesz, a przygotujemy dla Ciebie ofertę. ?

Nie udało nam się odpowiedzieć na Twoje pytanie? Napisz do nas! Zawsze odpisujemy.